Betonski strešniki Glivar so izdelani iz najkvalitetnejših naravnih surovin, odporni proti zmrzali in vodotesni. So plod 52-letne tradicije, slovenskega znanja in skandinavske tehnologije ter imetnik slovenskega certifikata za kakovost. Odlikuje jih zelo ugodno razmerje med ceno in kakovostjo.
Betonska kritina se ponaša s številnimi odličnimi lastnostmi, ki ji zagotavljajo obstojnost, trajnost, trdnost in učinkovitost.
Obstojnost
Betonska kritina se odlikuje po trdnosti. Vpija zelo malo vode, zato je izredno odporna proti mrazu. Izkaže se tudi v primeru toče in vetru. Odporna je proti kislinam in UV žarkom.
Beton
Beton je mešanica peska in cementa. Na podlagi preizkušenih deležev zmešajo betonsko maso, ki jo vtisnejo v modele posameznih strešnikov. Betonska streha ne gori.
Funkcionalnost
Betonska kritina prihrani energijo. Je toplotno izolativen material, odlikuje jo tudi visoka nosilnost.
Okolje in zdravje
Okoli 20 % izpustov CO2, ki nastanejo v proizvodnem procesu, lahko strešnik v času svoje življenjske dobe zopet sprejme in spremeni v kremenčev pesek.
Primerni so za vse vrste streh, tako za individualne hiše (obnove ali novogradnje), blokovska naselja kot za gospodarska poslopja, proizvodne objekte. Mehke linije strešnikov omogočajo vključitev tako na podeželje kot v mestno okolje.
Betonska kritina se po teži lahko primerja z opečno, poleg tega je primerna za strehe podobnih naklonov. Optimalni naklon strehe za betonsko kritino je med 20 in 45 stopinjami. Najmanjši, ki še dopušča uporabo betonske kritine, je 17 stopinj, največji pa 67 stopinj. Pri polaganju na strme strehe je treba pritrditi vsak strešnik posebej.
Skupna značilnost betonskih strešnikov je, da vpijajo zelo malo vode, zato je možnost poškodb zaradi vlage ali zmrzali zelo majhna, to pa jim zagotavlja dolgo življenjsko dobo. Pesku, cementu in vodi, ki so osnovni materiali za izdelavo betonskih strešnikov, so dodani različni barvni pigmenti. Če bi obarvali le površino strešnika, bi se barva zaradi vremenskih vplivov prej ali slej začela luščiti. Ker je obarvana celotna betonska masa, te nevarnosti ni.
Najpogosteje se uporabljata dve vrsti betonskih strešnikov: betonski zareznik in betonski bobrovec. S prvim lahko prekrivamo strehe z naklonom med 22 in 45 stopinjami, drugi je manjših mer in primeren predvsem za bolj razgibane strehe.
Povezujemo.si® strankam zagotavlja višje pozicioniranje v iskalniku Google skozi napredno optimizacijo. Dodana vrednost podjetju se tako kaže z večjim povpraševanjem po njihovih storitvah oz. izdelkih.
Betonski strešniki Glivar