Ulica Borca Petra 34, Ljubljana 1000, Slovenija
031 729 499V podjetju D&R Damir Leljak s.p. iz Ljubljane vam nudimo skeletno gradnjo za ekološke, energijsko varčne skeletne in masivne lesene pasivne A+ hiše. Zakaj skeletna pasivna lesena gradnja? V zadnjih letih smo poleg energetsko varčnih dvojčkov postavili več pasivnih družinskih hiš. Kupci so prejeli nepovratne subvencije Eko sklada.
Sprejeli ste odločitev, da si zgradite hišo, postavite dom. In že ste pred novo pomembno odločitvijo. Postaviti pasivno ali nizkoenergijsko hišo?
Nizkoenergijska hiša je dobra odločitev le takrat, ko imate lastni gozd in uživate v pripravi drv za kurjavo.
Gradnja pasivne hiše je zagotovo trenutno najboljša odločitev, ker jo podpirajo subvencije Eko sklada, ker cena energentov iz leta v leto raste in je najbolj udobna za bivanje.
Še boljša odločitev pa je gradnja pasivne A+ HIŠE, ker vam naši strokovnjaki z dolgoletnim izkušnjami in znanjem postavijo dom po meri vaših želja in potreb.
Skeletna stena je sestavljena iz lesenega ogrodja, ki je napolnjeno z izolacijo.
Zrakotesnost
Ovoj stavbe po standardu pasivne hiše mora biti skoraj neprodušen v primerjavi z običajno gradnjo. Težava se pojavi, če se topel zrak, ko prehaja skozi gradbeni sklop (stena, streha, ipd.) ohlaja, pri tem pa kondenzira in pojavi se toplotni most.
Učinkovitost zrakotesnega ovoja se kontrolira s testom Blower Door. Za ta test se v odprtino vrat ali okna namesti naprava z ventilatorjem, s katerim se v hiši ustvari nadtlak in podtlak in izmeri prehod zraka skozi konstrukcijo oz. netesna mesta. Za pasivne hiše je določena mejna vrednost n50 ≤ 0,6 h-1. To pomeni, da se pri tlačni razliki 50 Pa skozi vsa netesna mesta v zgradbi odvede ali dovede 0,6 celotnega notranjega volumna zraka v eni uri.
Les je prijeten, harmoničen, zdrav material, ki ne obremenjuje okolja in ne oddaja škodljivih snovi. Na otip je topel in mehak. Les je odličen regulator vlažnosti v prostoru.
Les je naravno dober izolator (15x bolje izolira kot beton; 6x bolje kot opeka) in le počasi prepušča toploto, zato takšna stavba potrebuje manj izolacije. Fazni zamik (časovni interval) je veliko daljši pri lesu kot pri npr. stekleni volni (lesena plošča 12 ur, steklena volna 4-6 ur).
Les slabo prevaja električni tok in nima elektrostatičnega naboja.
Les je konstrukcijsko trden, kar pomeni, da ima veliko odpornost proti zunanjim silam. Les je elastičen in se po obremenitvi vrne v prvotno stanje – npr. po potresu. Les je obnovljiv (znova rastoč) in dolgo obstojen (z vzdrževanjem 200-400 let) , zlahka ga kombiniramo z drugimi materiali (steklo, kovina, kamen).
Povezujemo.si® strankam zagotavlja višje pozicioniranje v iskalniku Google skozi napredno optimizacijo. Dodana vrednost podjetju se tako kaže z večjim povpraševanjem po njihovih storitvah oz. izdelkih.
A plus hiša, ekološke, energijsko varčne skeletne in masivne lesene hiše